Choď na obsah Choď na menu
 


TopGun 2013

11. 9. 2013

tg_4.jpgKonečne prišiel august a my sme sa opäť v slušnom počte a v podobnej nominácii zišli na úžasnom prievidzkom letisku. TopGun Gliding Cup je pre mňa osobne významná psychohygiena, ktorú si pravideľne dávkujem-aby som prežil. Niekto povedal, že tu máme nepretržitý týždenný večierok, občas prerušovaný lietaním...Nie je to celkom tak, my lietame pravideľne a pekne si to užívame...Prvé dva dni sme si dali závodné trojstovky, neskôr sa lietali AAT. Severné otočáky boli klasicky na Orave. Na Fatrách a Tatrách to fungovalo bezvadne, pôžitok umocňovala skvelá dohľadnosť. Nádherne sme sa povozili a pokochali i na nízkotatranskej hrebeňovke, až ďaleko za Ďumbier, jeden task sme si potiahli až dole k Novým Zámkom.

Drahoško nám raz pristál do poľa neďaleko od Dolného Kubína. Po návrate z transportu bol v neočakávane vytešený. Hneď vedľa jeho pristávačky bolo bágrovisko s nudou kde sa pekne vykúpal a popozeral...

Moje návrhy o konverziu názvu súťaže na TopGun Free Style boli v dlhých večerných debatách zmietnuté zo stola. Pokúšal som sa totiž presadiť aby sa prekročenie maximálnej publikovanej výšky pri vyhodnocovaní nepenalizovalo v štýle Sky is the limit. Tak sme so závisťou boli nútení sledovať cudzie vetrone ako si pohodlne užívajú dostupy, ktoré vraj boli cez víkend vysko nad 3000 m.

Štvrný ročník Topíku je neobyčajne pestrý. Paľko Weiss nám predviedol dynamický odlet nepriateľskej dvestopäťky, z Olomouca sem priletel vrtuľníkom Robinson R22 môj kamarát Zdeněk. Pekne povozil môjho tata a dal mu aj zapilotovať. Otec je starý vrtuľníkar s náletom cez 550 hodín na HC-102. Radosť z akcie bola preveliká.

Súťaž nám obohatila i návšteva Jirku Horáka so šarmantnou Olgou, ktorí doleteli až z Plzne na nádhernom žltom dvojplošníku Boeing Stearman (rok výroby 1943). Jednalo sa o vôbec prvé predstavenie tohto klasického lietadla na Slovensku.

Niektoré body programu súťaže:

·        Premietanie filmov (Top Gun, The Great Waldo Pepper)

·        Alois Masaryk Wing Party Classic

·        Turnaj v minigolfe/ Megagrilovačka na terase

·        Návšteva kúpeľov (neletový deň)

·        Pečená morka/ živá kapela Dechťoband

·        Burčiakové záplavy

·        Pečené jahňa/ bravčové koleno

Veci výborne organizoval Iceman, ktorý bol tento rok neobyčajne smutný, až to Maskota motivovalo premenovať ho na Sedmana...

 

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky TopGun 2013